Projekt: Wybieram Życie!

Justyna Krajewska

Rozwój jest fundamentem funkcjonowania społeczeństw. Niejednokrotnie kładzie jednak nacisk na wiedzę opartą na suchych informacjach podręcznikowych. Niewiele w trakcie nauki mówi się o elementarnych potrzebach budowania pewności siebie, kochaniu i szanowaniu siebie, rozwoju asertywności, odporności psychicznej, dbaniu o swoje potrzeby (psychiczne, fizyczne i duchowe) czy o życiu w tu i teraz, zamiast częstego powracania do trudnych momentów i doświadczeń z dzieciństwa/wieku młodzieńczego.

Brak edukacji w tych ważnych tematach skutkuje: brakiem poczucia własnej wartości, odbieraniem siebie jako kogoś “gorszego sortu”, niekompletnego, pełnego sprzeczności, oczekiwań, wewnętrznego strachu. Widoczny jest także brak zaufania do siebie, pozbawianie się mocy sprawczej, poleganie na opinii innych osób, które często wiedzą lepiej, co będzie dla nas najwłaściwsze.

Wiem o tym dobrze, bo tak właśnie było ze mną.

Projekt pt. „Wybieram życie”, o którym właśnie czytasz, dojrzewał we mnie przez lata. Wynika on z moich wieloletnich, osobistych obserwacji i dyskusji, które jako mama Olivera, mam okazję nieustannie prowadzić wśród innych mam, także klientek, uczestniczek warsztatów, ale i wśród dzieci i młodzieży, których w moim otoczeniu, jest sporo, zarówno w Polsce, jak i podczas czasu spędzonego w Wielkiej Brytanii, ale także przede wszystkim z doświadczeń pochodzących z własnych, nierzadko zawiłych, doświadczeń z okresu młodzieńczo-dorosłego, relacyjnego oraz zawodowego i biznesowego. Moja profesja to przede wszystkim dialogi, słuchanie i relacje. O tym też jest niniejszy projekt.

Dla prawidłowego rozwoju dziecka kluczowe jest pierwsze siedem lat życia. No i tu często pojawia się właśnie wiele trudności! Nie każdy ma to szczęście, że przebiegają one przy wspierającej, pełnej miłości atmosferze. Często bywa, że najbliższe otoczenie, nie umie lub nie jest w stanie zadbać o fundamentalne potrzeby tj. potrzeba akceptacji, miłości, uznania, przynależności, no więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że tego typu sytuacje będą miały swoje odbicie w dorosłości.

W tym miejscu uspokajam!

Często nie jest to nasza wina! Są za to także odpowiedzialne przejęte od innych (z otoczenia) schematy działania, zakorzenione przekonania – powielane od wieków – takie nieświadome błędy pokoleniowe. Wyuczone i przejęte z dziada pradziada.

Ten projekt ma za zadanie wprowadzić do naszych serc wartościowe elementy, otwierające umysł – takie podwaliny świadomej edukacji uczące nas wiele o sobie (tu proszę nie mylić tego z egoizmem!).

Podczas warsztatów uczymy pokochania siebie, kierujemy zainteresowanie w stronę człowieka – rozumiejąc jego potrzeby, obawy, lęki, kompleksy – aktywnie słuchając ludzkich historii i z empatią oraz troską pokazujemy możliwe kierunki wiodące do jakościowego życia.

Zwyczajnie dajemy wędkę zamiast gotowych rozwiązań.

Człowiek nieszczęśliwy to bardzo często człowiek niewysłuchany.

Po każdych warsztatach pozostaje przestrzeń do autorefleksji. I zapewniam, prowadzi ona do ważnych zmian, o czym już niejednokrotnie się przekonaliśmy, otrzymując wiadomości prywatne po warsztatach stacjonarnych czy w wersji on-line.

Jako edukator, coach i mentorka kobiet, już kolejny rok z rzędu rozwijam własną działalność Akademia Zmian Justyna Krajewska, a także firmę szkoleniową Mindset Trainings.

Prowadzę też wykłady dla studentów, często angażuję się w projekty społeczne m.in. dla Fundacji czy Stowarzyszeń oscylujące w tematach budowania pewności siebie, wciąż się szkolę i inwestuję we własny rozwój wewnętrzny. Jestem praktykiem. Daje mi to całkiem spory zakres wiedzy, ale i obserwacji wielu braków, trudności. Przekraczanie swojej strefy komfortu to często nie łatwa ścieżka. Czasem lata zabiera, aby nabrać odwagi.

Takim autentycznym wspieraniem się właśnie bezpłatnie i z wielką starannością zajmujemy. To te działania pragniemy rozwijać na coraz szerszą skalę! To osobista MISJA…

Projekt pt. „Wybieram życie” jest także odpowiedzią na po pandemiczne zagubienie i marazm społeczeństwa. Bezapelacyjnie był to dla nas wszystkich trudny czas i

Nie jesteśmy jednak w stanie zrobić wszystkiego samodzielnie, bez wsparcia z otoczenia.

No i stąd obecność projektu na stronie www.patronite.pl.

Koniecznie przeczytaj więcej o naszych planach na: https://patronite.pl/wybieram.zycie

I jeżeli, któryś ze wspomnianych tam celów wyda Ci się interesujący, będzie nam niezmiernie miło przyjąć Twoje wsparcie. Możesz pomóc nam w dofinansowaniu kolejnych bezpłatnych inicjatyw stając się naszym Darczyńcą lub w inny sposób, który pomoże w dalszych działaniach na skalę ogólnopolską.

Szczerze wierzę, że empatyczna jednostka ma ogromny wpływ na sianie dobra. Przy odrobinie pomocy taka jednostka dostaje skrzydeł i niesie pozytywną energię dalej i dalej, w swoje otoczenie. Jak iskra, która jest zapalnikiem do dalszych działań.

 

Dokładnie tak było ze mną. Teraz dzielę się swoją wiedzą, drogą, błędami, sukcesami, doświadczeniami i praktykami.

 

Moja misja, czyli moje DLACZEGO? to budowanie odpornego psychicznie i pewnego siebie społeczeństwa, żyjącego w dobrostanie i w zgodzie ze sobą.

mentoring biznesowy

Co o naszych warsztatach mówią same uczestniczki?

„Świetnie spędzony czas w gronie fantastycznych Kobiet. Justyna Krajewska wielkie brawa za inicjatywę.  – Dorota W.

„Warsztaty , spotkanie z Justynką..Wchodzisz trochę ot tak ..niby z ciekawości… A wychodzisz z plecakiem pełnym AKURAT TEGO ,CZEGO POTRZEBUJESZ  każda z nas znalazła dla siebie coś innego – właśnie indywidualnie dopasowanego. Thx” – Ewelina W.

„Justyna to niesamowita kobieta. Byłam na wszystkich spotkaniach i każde dało mi ogromną wartość. Temat o celach pomógł mi ruszyć z miejsca. Od miesiąca mam nową pracę, bez toksycznego środowiska w tle. Tyle dobra się zadziało. Czuję ogromną wdzięczność za ten projekt i za wartość, którą nam kobietom po przejściach niesie.” – Ania S.

Więcej o projekcie przeczytasz na: https://patronite.pl/wybieram.zycie

Odwiedź fanpage projektu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091315023370

Dziękuję za Twój czas i uwagę.

 

Zapraszam do wspierania i rozwoju projektu, jeśli podzielasz moją wizję. 

 

-Justyna Krajewksa

Pomysłodawczyni Projektu Społecznego “Wybieram życie”

Telefon

579-832-595

Gdzie mnie znaleźć

Gorzów Wielkopolski i cała Polska

Email

hello@justynakrajewska.pl